İzmir Şehir İçi Nakliyat

İzmir Şehir İçi Nakliyat

İzmir şehir içi nakliyat 4.168.415 bin lik bir metropolde hizmet sunan sektörden söz ediyoruz anlamına gelir. İstanbul, Ankara gibi İzmir’de megapoldür. Nedir megapol? Büyük kenttir. Bu her gün binlerce insanın evini, eşyasını, iş yerini, ofisini bir adresten diğerine taşımaktadır. Şehir içinde veya şehirlerarasında bu taşınma işlemi gerçekleşmektedir. Taşıma işlemini yapan firmalar ise, İzmir şehir içi nakliyat firmalarıdır.

İzmir şehir içi nakliyat firmalarının gerçek sayısını galiba tam olarak bilen yoktur. Bu denli yüksek iş potansiyelinin olduğu sektörde onlarca firma açılmakta onlarca firma kapanmaktadır. Bu firmaların açılıp kapanması değil sayıyı muğlaklaştıran. Yüzlerce firmanın korsan olmasıdır. Çete gibi çalışmasıdır. Resmi hiç bir kaydının olmamasıdır. Ofisinin, yerinin yurdunun olmamasıdır. Nerede ise her sokak başında bunlardan bir iki tanesi ile karşılaşırsınız.

İzmir şehir içi nakliyat henüz güveni oluşturamadı. Ulaşım firmaları gibi değil. İnsanlar güvenerek işini rahatlık ile yapamıyor. Bu kentte yaşayan veya bu kentte taşınma deneyimi yaşayan her kesin muhakkak ki, İzmir şehir içi nakliyat firmaları ile ilgili kötü bir hatırası vardır. Ya soyulmuştur. Ya eşyası kaybolmuştur. Ya günlerce oyalanmıştır. Ya değerli eşyaları gözden yitmiştir. Ya ön ödemesi alındıktan sonra bir daha ulaşılamamıştır. Ya eşyaları hırpalanmış, zarar görmüştür. Burada binlerce kötü deneyimden oluşan İzmir şehir içi nakliyat tecrübeleri, hikayeleri sıralamak mümkündür. Siz de bu kötü hatıralara sahip olanların listesine eklenmeyin. Siz de şu tarihte diye başlayan kabus anlatanların arasında olmayın.

İzmir şehir içi nakliyat fiyatları için iyi araştırın. Yasal firma bulun. Araçları kendilerine ait firma ile çalışın. Gündelikçi değil de sigortalı personel ile çalışan firmalardan şaşmayın. Fiyat mutlaka en az beş altı veya on firmaya sorun. Fiyat sormadan önce kesin sözleşme yapıp yapmadığından emin olun. İzmir şehir içi nakliyat için eşya sigortası yapmayanlar ile bir kelime dahi fazladan konuşmayın. Konuşursanız sizi yanıltabilirler, kandırabilirler, kötü taşınma tecrübesine gark edebilirler. Tabi tüm bunlar gerçekten sorunsuz bir İzmir şehir içi nakliyat yaptırmak istiyorsanız gerekli bilgiler.

İzmir şehir içi nakliyat elbette fiyat önemli fakat dolandırılma riski büyük olduğundan önce yasallığı ve sigortası ve yine sözleşmesi önceliklidir. Bu niteliklere sahip firmalardan fiyat aldıktan sonrasında doğru bilgi ile doğru seçimi yapabilirsiniz.

İzmir şehir içi nakliyat için bize ulaştığınızda önce evinizin sokağı, araç yanaşıp yanaşamayacağı, asansör gerekip, gerekmediği, eşya yoğunluğunuz, nereden nereye taşınacağı bilgisi size sorulur. Ücretsiz şekilde yerinde gözlemlenip, değerlendirilir. Nasıl, ne zaman ve hangi ücrete taşınacağına dair size rapor sunulur. Anlaşılır ise de sözleşme ve sigortalama sonrası sözleşmeye bağlı taşınma gerçekleştirilir.