İnciraltı Evden Eve Nakliyat

İnciraltı Evden Eve Nakliyat

İnciraltı evden eve nakliyat, Konak, Buca, Bornova gibi yoğun değil, oldukça sakin, yoğunluğu olmayan bir sektör. İnciraltı, kentin tatil yeri gibi de görülebilir. Sahili, bahçeleri, yeşili, mavisi ile doğal yaşam alanı. Projelerin yoğun olduğu, yeni projelerin sık sık tartışıldığı bir yer İnciraltı. Bu projelerin gerçek anlamı ise, bahçeler nasıl yerleşim yeri yapılacak? Doğal üretim sahası olan bahçeler, tarlalar, arsalar yerleşime nasıl açılacak? Yıllardır bunun kavgası verilir burada. Çok tasvip edilecek bir hal değil elbette. Hayat doğa ile doğallığında sürmeli. Bir soluklanma yeri olarak kalmalı İnciraltı.
İnciraltı ‘nın doğal yaşamına uygun olmalı nakliyat. Buraya özel nakliyat personeli, buraya özel, nakliyat araçları, buraya özel, nakliyat ekspertizi uygulamalı firmalar. Örneğin, doğayı bozacak, bakımsız, çevreye zarar verecek kadar karbon monoksit salınımı yapan nakliyat araçları, sokulmamalı bu bölgeye. Hakeza, düzenli bakımı yapılmayan asansörler girmemeli bu yerleşim alanına. Doğa ve çevre yaşamından habersiz, personel ile iş yapılmamalı burada.
İnciraltı ‘da yaşayan yurttaşlarımızın, kent ve doğa bilinci bir arada  ve gelişkin düzeydedir. Pirim vermezler korsan firmalara. Uç kuruş ucuz olsun da bağımız, bahçemiz ne olursa olsun demezler. Eşyalarımız ne hale gelirse gelsin, yeter ki ucuza taşınalım diye düşünmezler. Firmanın korsan olup olmaması bizi ilgilendirmez diye bakmazlar meseleye.
Öncelikle araştırır ahali. Nakliyat firmasının, yasal olup olmadığından emin olur. Yasal nakliyat firması ise dahi, firmanın, çevre politikası var mı yok mu onu inceler. Örneğin atıklarını topluyor mu firma, atıkları geri dönüşüme yolluyor mu, ona bakar, araçlarının bakımından emin olur. İnciraltı ahalisi evden eve nakliyat yapacaksa, firmanın ücret politikasını da inceler. İnciraltı evden eve nakliyat fiyatlarını araştırır. Tek bir firma da değil, birçok firmadan fiyat alır. Fiyat ile yetinmez. Nakliyatın asansör ile mi asansörsüz mü olacağından emin olur. Asansörsüz nakliyatın personele eziyet, eşyaya hasar vereceğini bildiğinden tercih etmez. Nakliyat firmaların sözleşmeli taşıma yapmasını önemser. Ola ki bir kaza, hasar, durumunda, hukuksal hakkını gözetir. Haksızlığa uğramak istemez. Yasal güvenceyi tercih eder. Taşınmanın yolunu, yöntemini, şeklini, saatini imza altına alır sözleşme ile. Sözleşme sonrası, sigorta yaptırmadan eşyalarına dokundurmaz yurttaşımız. Önce sigorta, İnciraltı sigortalı nakliyat vazgeçilmezidir. Her türlü olumsuzluğun güvencesidir sigorta. Montaj ve de-montajı ustaların yapmasını ister. Ustası olmayan kişilerin mobilyasının de-monte etmesine izin vermez. Paketlemenin, güvenliğine, sağlamlığına da bakar. Rast gele yapılan paketlemeyi kabul etmez.
İnciraltı nakliyat firmaları güvenli, sigortalı, asansörlü ve çevreye duyarlı olduğu kadar başarıyı yakalayabilirler.
 


 

İnciraltı Evden Eve Nakliyat