Kurumsal

Kurumsal

Biz bu sektörde ahlakı kurumsallaştırmak için işe başladık. Ahlakın kurumsallaşması ne demektir. İnsan kimliğine, kişiliğine uygun hizmet sunmadır.
Kurumsallık kazanılan hizmet düzeyinin sürekliliğini sağlayabilmektir. Onlarca firma günlük olarak açılır kapanır bu sektörde. Bu sektörde kurumsallıktan bahsetmek çok zordur. Birde bun ahlaki kurumsallıktan söz edersek bu zorluk iyice ağırlaşır.

Zarafet bu sektörün hiç bilmediği kavramdır. İnsanların evini giriyor, eşyalarına dokunuyor, oradan oraya taşıyoruz. Dokunduğumuz her eşyanın, girdiğimiz her evin sahibi için önemini, değerini algılama, o hassasiyet ile çalışma gösterme bizim için bu sektörün asıl kurumsallaşması gereken davranış halidir. Eşya düz anlamda eşya değildir. Ev eşyası edineme bilmek yoğun emek ile olur. O eşya ile geçirilen zaman duygusal iletişim oluşmasına vesile olur. Onu sarmalayacak, ambalaj edecek kişi tüm bunları bilecek ve ona göre incelik gösterebilecek nitelikte olması gerekmez mi? Siz, böylesi elemanlar ile çalışmak istemez misiniz?

Kurumsallık denilince ülkemizde fiyaka algılanır nedense. Can, canlı abartılı reklamlar ve gösteriştir kurumsal adına sunulan. Oysa kurumsallık nakliyat firmasının biriktirdiği deneyim, tecrübe, değer silsilesidir. Davranış, iş yapma, hizmet sunma tavrı, davranışıdır.
Nakliyat sektörü için bizim sunduğumuz kurumsallık, biriktirdiğimiz hizmet değeri, evinize, evimiz, eşyanıza, eşyamız gibi davranmaktır.


 

Kurumsal