İzmir Taşımacılık Bilgilendirme

İzmir Taşımacılık Bilgilendirme

İzmir taşımacılık bilgilendirme anayasal bir görevdir. Yurttaşın bilgi edinme hakkı anayasal bir haktır. Bu hakkı ihlal etmek suçtur. Yurttaşa doğru bilgi vermemek, bilgi edinme hakkını istismar etmek yasal olarak suçtur. Bu suçu İzmir’de kaç nakliye firması işliyor? Üstelik her gün kaç defa yurttaşa kaç yurttaşa yanlış bilgi veriyor?

İzmir Nakliyat Bilgilendirme

Bir vatandaş, eşyasını taşıtmak için her hangi bir taşımacılık firmasına başvurduğunda aldığı bilginin yanlış olduğunu düşünür, bu bilgin yanlış olduğundan emin olursa, yanlış bilgi veren firmaya karşı hukuki süreç başlatabilir. Yanlış bilgi vermek, vatandaşın kandırılmasına, dolandırılmasına yönelik bir faaliyetin çabasıdır. Dolandırmak, kandırmak, hırsızlık yapmak yasal suçtur.

İzmir nakliyat bilgilendirme ile sorumlu, görevli olan kurum elbette, bu faaliyeti yürüten nakliyat firmalarının kendisidir. Kayıtlı oldukları odalar da kendilerine bu sorumluluğu yüklemektedir.

Vatandaş kendisini nakliyat konusunda yanlış bilgilendiren firmayı nakliyatçılar odasına şikayet ettiğinde dahi oda o firmaya müeyyide uygulayacaktır. Uygulamalıdır.

İzmir Nakliye Bilgilendirme

İletişimin böylesine hızlı, anlık olduğu günümüzde, kirli bilginin de anlık yayıldığını bilmek, unutmamak, aklımızın bir köşesinde daima tutmak zorundayız. İzmir nakliye bilgilendirme meselesinde bilgi kirliliğin en dip köşesindedir.

Kimi firmalar iletişimin bu olanaklarını kirli bilgi yaymak için özellikle kullanmaktadırlar. Olmayan araçlarını sitelerinde kendilerininmiş gibi sergileme, olmayan nakliye yetki belgesini kendisinin gibi gösterme çabası içinde olan reklam, ilan veya paravan, web sitelerinde sunmaktadırlar. Bu sadece birkaç örnek.

Herhangi bir yurttaş doğru bilgi edinmek istediğinde doğru bilgi edinme yöntemi olarak bir değil bir çok firma ile iletişime geçerek onlardan bilgi almalıdır. Aldığı bilgileri karşılaştırmalı, mantık süzgecinden geçirerek, doğru bilgiyi veren firmayı tercih etmelidir.

Bu yöntem dışında, sağlıklı bilgi edindiğinden emin olabilmek pek mümkün değildir.

Kim ki nakliye konusunda sadece biz en doğru bilgiye sahibiz derse ondan uzak durmak daha bir çok taşımacılık işletmesi ile görüşerek bilgi edinmek yanlış firmaların tuzağına, dolandırıcılığına maruz kalmanızı önleyecektir.