Ankara Bombası ve Nakliyat

Ankara Bombası ve Nakliyat

Ankara Kızılay bombasından sonra kaybettiğimiz tüm canlara “Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.”

Ülkede huzur yoksa can yok, sağlık yok, mal yok, mülk yok…

Ankara’da patlayan bir bomba bize bir daha gösterdi ki ülkenin tamamında kardeşlik, barış, huzur ortamı hakim olmadan ne zaman nerede ne olacağını ön görmek imkansızlaşıyor. Her zaman, her yerde her hangi bir neden ile öldürülebiliriz. Aracımız bir bombanın patladığı sokakta olabilir. Her şeyimiz hayatımız dahil her şeyimiz yok olabilir.

Ankara Kızılay’da patlayan bomba bir daha bize gösterdi ki nakliyat araçlarımız da her an her hangi bir yerde bir patlamanın ortasında kalabilir. Yollar, sokaklar, caddeler, şehirler güvenli olmadan ev, eşya güvenle taşınamaz. Nasıl taşınabilir ki? Kim, nasıl güvence verebilir? Güvenlik belli ki kardeşlik ile, demokrasi ile huzur ile gelişebilecek bir özelliğe sahiptir. Suriye de olduğu gibi her kes daha çok öldürmeye çalışır ise her kes güvensiz olur. Suriye bize uzak değil.

Tüm sektörler özellikle nakliyat sektörü hayatımızın işimizin, iş yerimizin rahat ve güvende olması ile gelişebilen sektördür. İzmir güvensiz olsa kim buraya taşınır ki? Aksi Ankara’da güvenlik sorunu olsa kim Ankara’ya evini, eşyasını taşır ki?

Sadece siyasiler değil, bilen, düşünen, aklı eren, yerel önderler, sivil toplum kuruluşları, dini önderler her kes ama her kes bir şekilde bir araya gelerek önce ülkemizin can mal güvenliği, kardeşliği ve huzurunda ortak çabanın, hiç kimseyi ayırmayacak ortak çabanın içinde olmalıdır.

Nakliyat araçlarımız, Hakkari’den İzmir’e yolda, belde, dağda, köyde, şehirde, beldede, kasabada hiçbir korkuya, tehdide, olası bombaya, tuzağa maruz kalmadan gelebilmelidir. Tersi İzmir’den de Hakkari’ye gidebilmelidir. Aksi durumda nakliyat sektöründe iş olmamaktadır. Taşıma firmaları iş yapamamaktadır.