Yetki Belgelerimiz

Yetki Belgelerimiz

Yetki Belgelerimiz

Yurutiçi taşıma belgesi: K-1

Yurtiçi ev ve büro taşımacılığı belgesi: K-3

Evden eve izmir nakliyat sektöründe korsan nakliyatçıları tespit etmenin pratik yollarından biri belge kontrolü ve belge talebinizdir.

 

Yetki belgesi sektör için öncelikle yasal zorunluluktur. Bir firmanın, yasal olup olmadığının en önemli belgesi, yetki belgesidir. Yetki belgesi olmadan piyasada nakliyat yapan ya da yapmaya çalışan onlarca firma mevcuttur ve bu firmalar kesinlikle yasal değildirler. Vatandaşımızın, nakliyat için yetki belgesi gerektiği bilinci olmayabilir. Fakat bu bilinci edinmek, yasal nakliyat ve doğru firma ile çalışmak için olmaz ise olmazdır.
Yetki belgesi olmayan firmaların sektörden uzaklaştırılması, bunların hem vatandaşı hem devleti hem de yasal firmaları kene gibi kemirmesine son verilmesi acil görevdir. Bu görev öncelikle devletin ilgi birimlerinin, odamızın, firmalarımızın ve yurttaşlarımızın görevidir.
Yurttaşımız, ev, iş yeri, ofis taşıtırken, nakliyat yaptıracağı firmaya yetki belgesini sorması, yetki belgesi olmayan firmaya iş yaptırmaması, görevini, bilinçli yaptığı anlamına gelir.

Güvenceli taşınmanın birincil koşulu yetkili, belgeli bir evden eve izmir nakliyat firması ile çalışmanızdır.

 

 


 

Yetki Belgelerimiz