Narlıdere Evden Eve Nakliyat

Narlıdere Evden Eve Nakliyat

Öncesinde mandalina bahçelerinin mis kokusunu hissederdiniz Narlıdere’de. Çok eskilerden değil, birkaç kuşak öncesinden değil, henüz çok kısa zaman öncesindeydi mandalina bahçeleri Narlıdere’de. Artık binalar var o mandalina bahçelerinde. Evler, evlerin için de oturan aileler hayatlarını sürüyorlar şimdilerde. Narlıdere bu denli hızla yapılaşırken, yerleşime açılırken, elbette ki, Narlıdere evden eve nakliyat firmaları da çıkıverdi ortaya, hızla çoğaldılar, sayıları, onları aştı. Amansız bir rekabet ortamında var olmaya çalıştılar. Tutunmaya vatandaşa hizmet etmeye koyuldular.

Narlıdere Nakliyat

Tüm firmalar iyi niyetli değildi tabi ki. Tüm firmalar yasal değildi örneğin. Tüm firmalar vergilerini ödemiyordu. Bazıları mesela vergi dairesine dahi kayıtlı değildi. Kayıt dışı çalışmanın bir yolunu buluyordu. Kimi firmaların ulaştırma bakanlığından yetki belgeleri yoktu örneğin. Yetki, yeterlilik belgesi olmadan taşımayı yapıyorlardı. Ticaretin genelinde olduğu gibi nakliyat sektörü de bir tür kurtlar sofrasıydı Narlıdere’de. Kap, kaç kuralları işliyordu.
Zamanın çarklarına dayanan Narlıdere evden eve nakliyat firmaları yine, işinde profesyonel, hizmetinde dürüst, tekniğinde yenilikçi, fiyatında ise vatandaşı düşünen firmalar oldu. Dün var olup bugün olmayan onlarca firmanın varlığından bahsetmek mümkündür. Dün var olan ama bugün olmayan firmaların birçoğu yasadışı idi. Bazıları korsandır. Bazıları ise, kap, kaç firmalardı. Belki günü kurtardılar. O an kazandılar. Sonrasında, hem piyasayı kirlettiler, nakliyat sektörünü dolandırıcı sektör haline dönüştürdüler, hem de, yurttaşımızın sektöre güvenini sarstılar, hem kamuyu zarara uğrattılar hem de vatandaşı zarara soktular. Kendileri dahil herkes bu firmalardan çok çekti.
Şu an piyasa ki tüm firmalar iyi, dürüst, yasal demek mümkün mü? Hala değil. Zaman ve deneyim soncu vatandaş eledi bu firmaların çoğunluğunu. Yine de gizlenen, faaliyet gösteren firmalar, sektörde var, faaliyet yürütüyorlar. Bunlara karşı uyanık olmak için başta, vergi levhası kontrolü, ulaştırma bakanlığından yetki belgesi kontrolü, çalışan personelin sigortasının kontrolü ilk başta olmazsa olmaz şartlar olarak aranmalı, bunlar yoksa, firmanın yasadışı olabileceği kaygısı ile muhakkak araştırma yapılmalı, nakliyat işi bu firmalara verilmemelidir.

Narlıdere taşımacılık

Narlıdere taşımacılık fiyatlarını araştırırken veya firmalardan fiyat alırken mutlaka eskpertiz istenmelidir. Ekspertizin ücretsiz olduğu unutulmazsa, ekspertiz raporu oluşturulmadan fiyat veren firmalar kuşku ile karşılanmalıdır.
Binanız yüksek kat ise veya taşınacağınız eviniz yukarı kat ise kesinlikle Narlıdere evden eve taşımacılık firmasının asansörlü olanı aranmalıdır. Asansörün firmaya ait olduğundan emin olunmalıdır. Bunun için de asansör üzerindeki logoya ve iletişim bilgilerine mutlaka bakılmalı, firma ile ilişkisin teyit edilmelidir. Aksi durumda kiralık asansöre, artı komisyon ödemeniz sizin zararınıza olacağı kesindir.

Güvenilir, sözleşme yapan, taşıma sigortası yapan, doğru ve uygun fiyat veren, kendi personelini çalıştıran, kendine ait araçları olan Narlıdere evden eve nakliyat tercihiniz elbette sizin güvenli taşıma yapmanızı sağlayacaktır. Güvenli taşıma için erişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.


 

Narlıdere Evden Eve Nakliyat