Menemen Evden Eve Nakliyat

Menemen Evden Eve Nakliyat

Menemen evden eve nakliyat ofisimiz ilçemiz de olmasına rağmen biz tüm il ve ilçelere taşıma yapıyoruz.

İzmir merkeze otuz üç kilometredir. Tarihi geçmişindeki trajik olayı ile anılır. Menemen serbest bölgesi ile yeni bir döneme girmiştir. Aliağa’ya, Atatürk organize sanayine yakınlığı nede ile de nüfusu hayli büyümüştür.
Artan sanayileşme artan nüfus, Menemen evden eve nakliyat için ise, artan faaliyet, iş yoğunluğu alanıdır. Menemen nakliyat firmaları, bu artışa, teknik, modern donanım ile cevap olmaktan henüz uzaktır. Bazı firmalar, ilkel taşıma yöntemlerinde ısrar etmektedirler. İlkel taşımadan kasıt şudur: Asansör almamakta, kullanmamaktadırlar. Halbuki Menemen’de yüksek katlı binalar, bu binalara taşınan insanlar vardır. Hala müstakil evden diğer müstakil eve nakliyat yapar gibi zaman da yöntem de ısrar etmeye devam etmektedirler. Menemen asansörlü nakliyat henüz tam oturmuş, yerleşmiş, firmalar tarafından uygulanan yöntem olamamıştır.  İlkel nakliyat sadece asansör ile sınırlı değildir. Başka bir ilkellik ise, fiyat konusundadır. Menemen evden eve nakliyat fiyatı eski usuldür. Eski usul fiyat verme şöyledir. Nakliyat yapacağı eşyaları, evi, yolu bilmeden, hatta nakliyat yapıp yapamayacağını dahi bilmeden, araştırmadan, incelemeden verilen fiyattır. Nakliyat asansör gerektirişe, başka firmaya vermekte komisyon almaktadır. Bu durumda sıkıntı yaşayan, fazladan ücret ödeyen vatandaş olmaktadır. Eski usul çalışma yönteminin diğeri de sözleşme yapmamaktır. Yurttaşa, nakliyat şu firma tarafından, şu saatte, şu yöntem ile yapılacaktır, ücreti şu kadardır gibi ibareli sözleşme metni hazırlayıp imzalamamaktadır. Sözleşme olmadığından, vatandaş hangi firma ile çalıştığını dahi bilmemekte. Üstelik keyfe keder bir zaman da keyfe keder bir yöntem ile taşımaktadır. Bu durumda taşınma olayı bazen haftalarca, bazen ise aylarca bekletilerek yapılmaktadır. Tabi yurttaşın zaman kaybı, iş kaybı mesai kaybı önemsenmemekte, ancak sıra size geldi, gibi tuhaf rahatlıkla geçiştirilebilmektedir. Diğer bir eski usul taşıma yöntemi de, sigorta yapmamaktır. “En sağlam sigorta biziz” gibi gerçek hayatta karşılığı olmayan amiyane tabirle, sigortasız nakliyat yapılmaktadır. Yurttaşın, televizyonu, buzdolabı, bilgisayarı, mobilyası, cam eşyaları hasar gördüğün de ise, “olur böyle şeyler” tabiri ile sorumluluktan kaçınılmaktadır.
Bu tür ilkelliklerin zararı, öncelikle yurttaşa, sonra firmanın kendisine, daha sonrada sektörümüzedir. Bu ilkel nakliyattan kurtulmak hepimiz, ilçemiz için şarttır.
Menemen nakliyat fiyatı alır iken vatandaş öncelikle, nasıl fiyat verdiklerine bakmalıdır. Neyi nereye taşıyacağını incelemeden fiyat veren firma, kötü niyetli de olabilir, ilkel de olabilir. Sonrasında, sözleşme yapmayan firma da ilkel usul çalışıyor da olabilir, korsan da olabilir, yasa dışı da olabilir. Menemen sigortalı nakliye yapmayan firmadan kesinlikle uzak durmalıdır.
Evine eşyasına, sahip çıkmak isteyen Menemen insanı, sigortalı, sözleşmeli, asansörlü nakliyat firması ile taşınmanın güvencesinden asla vazgeçmemelidir.

 


 

Menemen Evden Eve Nakliyat