Kemalpaşa Evden Eve Nakliyat

Kemalpaşa Evden Eve Nakliyat

Kemalpaşa evden eve nakliyat, sektöründe hizmet, sorumluluk, duyarlılık, hassasiyet gerektirir. Çünkü ev taşıtan insanlar, emekleri, çabaları ile aldıkları, eşyalarını, evini, önem verdikleri değerlerini taşıttırmaktadırlar. İnsanların eşyasını taşır iken, bu eşyanın nasıl kazanıldığını, o insan için değerini, bilmeyen, hissetmeyen, kişi ve firmalar nakliyat işi yapmamalıdır. Ülkemizde ev kurmak, eşya almak kolay bir şey değildir. Ortalama ve ortalamanın altında yaşam standartlarında, çalışarak ev, ocak kuranlar için, her eşyanın, o eşyaya verilen emek ve zamandan ötürü ayrıca bir manevi değeri oluşur. Örneğin bir buzdolabı almak, bir aile için günlük giderlerinden kısmak, çocuklarının nasiplerinden feragat etmek, aylarca kredi kartı ödemek ile mümkündür. Bu, buzdolabını paketlerken, ambalajlarken bilinmesi, hissedilmesi gereken realite budur. Aynı durum televizyon, mobilya, beyaz eşya için de geçerlidir. Dolayısı ile, her eşyanın bir ruhu oluşur. Çünkü olağan üstü fedakarlık ile elde edilmiştir eşyalar. Eşyanın ruhunu dahi incitmemek, evden eve nakliyatın temel konsepti, hassasiyeti olmak zorundadır.
Kemalpaşa evden eve nakliyat firmaları, eşyanın ruhu ile de fiziği ile de pek ilgilenmezler. O eşyanın sahibi için ne anlama geldiğini de doğrusu anlama bir yana umursamazlar. Genelde sar, sarmala, sırtına al taşı gibi bir yol, yöntem uygularlar. Merdiven boşluğunda, duvarlara, kapılara çarparsa sırtlarında ki buzdolabı ya da televizyon veya mobilya, olur böyle vakalar diye de gayet sıradan yaklaşırlar. Ne olacak canım sadece çizildi diye de durumu geçiştirirler.
Kemalpaşa nüfusunun yüzde otuz üçü sanayi de çalışan işçidir. İzmir Ankara yolu üzerinde son yıllarda artan sanayileşme sonrası, bu ilçemiz de artan bir sanayi işçisi nüfusu oluşmuştur. Taşınma olayı da çoğunluk ile işçi aileler de yaşanan bir durumdur. İşçi ailesi taşınır iken öncelikle Kemalpaşa evden eve nakliyat fiyatlarını araştırmaktadır. Bu ekonomik zorunluluktur. Bu durumu bilen dolandırıcı, korsan işletmeler, telefonda, internet sitelerin de gerçek olmayan, ucuz taşıma fiyatları yazmaktadırlar. Bu rakamlar ile taşınacak işçi insanları yanıltmaktadırlar. Rakamın ucuzluğuna aldanan vatandaşımız, firmayı görmeden, korsan mı değil mi, yasal mı değil mi araştırmadan, taşınma işine başlamaktadır. Sıkıntı taşınma başlayınca ortaya çıkmakta, şu eşyanız için şu kadar daha ek ücret, bu eşyanız için bu kadar daha ek ücret diye, parça parça adeta soyguna uğratılmaktadırlar.
Kemalpaşa’da nakliyat ihtiyacı olan yurttaşımız, emek vererek, borç ile der ile edindiği eşyasını nakleder iken mutlaka Kemalpaşa sigortalı nakliyat firması ile çalışmalıdır. Önce eşyalarını sigorta ile yasal güvenceye almalıdır. Sözleşme mutlaka yapmalıdır ki, sonradan artı ücret ödemek durumunda kalmasın. Yüksek kat ise, Kemalpaşa asansörlü nakliyat firması tercihinden şaşmamalıdır. Eşyaları, yüksek kattan asansör ile indirilerek zarar görmesi engellenmelidir.

 


 

Kemalpaşa Evden Eve Nakliyat