Torbalı Evden Eve Nakliyat

Torbalı Evden Eve Nakliyat

Torbalı evden eve nakliyat nüfusu yüz bini aşan, İzmir’in en büyük ilçelerinden birinde hizmet sunmaktadır. Hızla büyüyen, modernleşen ilçemizde, nakliyat, taşımacılık da sürekli kendini yenilemekte, şehir ile beraber büyümektedir. Torbalı evden eve nakliyatın büyümesi hem firma sayısı, hem teknik yenilenme hem de sektör el hacim olarak büyüme biçiminde gerçekleşmektedir.

Torbalı evden eve nakliyat firmalarının rekabet yoğunluğu, denetimsizlik, serbest piyasa açıkları, nakliyatçıların örgütsüzlüğü(dernek, oda benzeri örgütlenmeden yoksunluk), yurttaşın bilinçsizliği, ekonomik yoksunluğu bir araya geldiğinde, hırsızlar ve korsanlar için bulunmaz fırsat alanına dönüşmektedir. Torbalı evden eve nakliyat dendiğinde vatandaşın aklına ilk gelen şey, dolandırılma korkusudur. Eşyalarının güvenliği kaygısıdır. Bu denli ruhsal düzeye işlemiş artık refleks olmuş bir kabus durumu vardır. Bunda en büyük pay, Torbalı evden eve nakliyat firmalarının olsa da devlette bu olumsuz durumdan sorumludur ve gidermek, düzeltmek için çalışmalar yapmak durumundadır.

Torbalı evden eve nakliyat firmasının gerçek bir firma olduğundan emin olmak için, vergi kaydı levhasını görmeniz, firmaya verilen nakliyat için yetki belgesini de sormanız gerekir. Araçların firmaya ait olduğundan, personelinde sigortalı olduğundan eminseniz evet o firma gerçek, reel olarak, Torbalı evden eve nakliyat firmasıdır.

Torbalı nakliyat fiyatı sorduğunuzda firmamızdan alacağınız cevap, “ekspertiz personelimiz, evinizin konumunu, katını, eşyalarınızı inceledikten sora fiyat teklifi sunacaktır.” Ekspertiz ücretsizdir. Eşyanızı, evinizin bulunduğu sokağı bulunduğu katı incelemeden fiyat veren firma iyi niyetli değildir ya acemidir ya da niyeti kötüdür. Örneğin, evinizin bulunduğu sokak çok dar ise, nakliyat aracı giremiyorsa nasıl, neye göre fiyat verecek? Size sonra, tam da taşınmaya başladıktan sonra, “bunun için ekstra şu kadar rakam isteriz” diyecekler. Örnek iki; asansör gerekiyorsa, yine “asansör için ayrıca ücret ödemeniz gerekli” diyecekler. Bu aşama genelde sizin “lanet olsun onu da ödeyelim de bu taşınma işi bitsin” diye hayıflandığınız, soyulduğunuz, söğüşlendiğiniz aşamadır.

Torbalı nakliye için hiç bu sıkıntılar girmeden bize ulaştığınızda, gelip eşyanız, ev konumunuz incelenir, nasıl taşınacağı, fiyat teklifi sunulur, anlaşılır ise de sözleşme ve eşya sigortası yapılır. Torbalı evden eve nakliyat keyiflice yaparsınız.

 


 

Torbalı Evden Eve Nakliyat