İzmir Van Nakliyat

İzmir Van Nakliyat

İzmir Van nakliyat firması diye bir korsanın eline düşersen ne olur? Hiç düşündün mü? Korsan ne gezer, filmler de mi yaşıyoruz diye düşünüyor olamazsın. Yoksa öylemi düşünüyorsunuz? Nakliyat sektörü denetimsiz bir sektör olduğundan, yasal nakliyat firmalarının kat be kat fazlası korsan firmalar var. Bu korsan firmalar da özellikle şehirlerarası yollarda rahat rahat gezinmektedirler. Sadece kaparo almayı dahi kar sayan korsanlar var. Elli, yüz lira kazanç bunlar için zarar etmeden yapılan kazançtır.

İzmir Van nakliye firmasının korsan olması demek, yasal, mali kaydının olmaması, tüzel kişiliğinin olmaması demektir. Yasal hukuk açısından aslında bu firma yoktur. Yaptıkları da yasal değildir. Ekonomik olarak da vergi çaldığından hırsızdır. Çaldığı sadece vergi de değildir. Ne işçisinin maaşını ne de sigortasını öder, ne aracının vergisini ne de sigortasını öder. Diğer yasal firmalar için ise, haksız rekabet olduğundan onların da kazancını çalar. İş yapmasını engeller. Korsanlık sadece tek yönlü değildir. Sadece sizi soyarak da kazanmaz.

İzmir Van taşımacılık için yapılacak ilk iş, korsanların eline düşmemektir. Onların tuzağını İzmir Van ucuz nakliyat fiyatı üzerine kurarlar. Reklam broşürlerinde, sitelerinde, kataloglarında, İzmir Van ucuz nakliyat fiyatı 1500 TL, 2000 TL, 2500 TL gibi sizin de inanamayacağınız kadar ucuz rakamlar koyarlar. Siz İzmir Van nakliyatı nasıl bu fiyata olur sorusunu sormaz iseniz oltaya gelir, tuzağa düşersiniz. Önce siz, İzmir Van nakliyatı nasıl bu fiyata yapıyorsunuz diye sormak zorundasınız. Çok basit fiyatı nasıl veriyorsunuz diye de sorabilirsiniz. Hangi eşyaları taşıyacağını, hangi evden hangi eve nasıl taşıyacağını, asansörlü mü, asansörsüz mü, iki artı bir eşyalı mı, bir artı bir eşyalı mı, üç artı bir eşyalı mı olduğunu bilmeden nasıl İzmir Van nakliyat fiyatı verebilir? Bunun korsan olma, kötü niyet olma dışında bir izahı olabilir mi? Daha açık ifade ile, böyle rakam veren firma, “eşyan bizi ilgilendirmez, biz senden bu parayı seni kandırıp alacağız, İzmir Van nakliyatı da yapmayacağız” demek istiyorlar aslında. Böyle de yapıyorlar.

İzmir Van nakliyat firması mali kayda, tüzel kişiliğe sahip olacak, sürücülerin yetki belgesi olacak, personel sigortalı olacak, sözleşme ve sigorta yaparak işe başlayacak ki, bu işi ciddiye aldığını, eşyanızı ve sizin hakkınızı güvence altına aldığını bilesiniz, güvenesiniz, sonrasında ön ödeme yapasınız. Zararsız, ziyansız, hasarsız ulaştığında eşyanız, sözleşmedeki hükümlerde olduğu, belirlediğiniz gibi kalan İzmir Van nakliyat ücreti ödemenizi yapasınız. 


 

İzmir Van Nakliyat