İzmir Sigortalı Nakliyat

İzmir Sigortalı Nakliyat

İzmir sigortalı nakliyata ne gerek var diyen nakliyat firmaları var? Bu firmalar neden sigortayı gereksiz görüyor sizce? Taşınma esnasında gerçekten sigorta gereksiz mi? Bu firmalar sigorta yapmak istemiyor olabilirler mi? Bu sorular ile başlamalı, zira can alıcı sorular bu sorulardır. Bu firmalar istiyor ki, nakliyat yapar iken sizin eşyalarınız güvende olmasın, güvenceli olmasın, sigortalı olmasın. Bunun mantık ile izah edilebilir yanı var mı? Bu işte izan var mı? Sizi düşünen bir yan var mı? Bu sorulara öncelik ile nakliyat yaptırmak isteyen yurttaşın cevap arması gerekiyor.

İzmir sigortalı nakliyatı istemeyen firma neden istemiyor olabilir biliyor musunuz? Çok büyük ihtimal ile bu firma kayıt dışıdır. Korsandır. İyi niyetli değildir. Bu firma yasal değildir. Yasal olmadığı için de, bir sigorta firması ile anlaşma sağlayamıyordur. Nakliyat sigortası yapan firmalar ile anlaşma sağlayacak yeterli ve gerekli yasal niteliğinden yoksundur. İşte bu yasa dışı durumunu gizlemek için size; “Ne gerek var sigortaya, biz bir bardağınıza bile zarar vermeyiz, olursa hasarımız biz karşılarız.  Yıllardır bu işi yapıyoruz, kimsenin malına zarar vermedik” gibi, içi boş, karşılığı olmayan, kandırmaya dönük ajitasyon çekebilirler. Kandırmak isteyebilirler. Tabi ki, biz sigorta yapamayacak kadar yasa dışı bir iş yapıyoruz, biz aslında yasal bir firma değiliz diyecek halleri yok. Bunu bekliyor da olamazsınız. Düşünüp anlaması gereken sizsiniz. Bu zamanda her kes her şeyini sigortalıyor iken, bin bir emek vererek aldığınız eşyalarınızı, düşme, kırılma, çarpma, çatlama, ezilme, parçalanma, kaza gibi bir sürü olasılığın olma ihtimalinin çok yüksek olduğu taşınma esnasında neden sigortalatmayasınız? Bu riske siz neden giresiniz. Size bu güveni vermeyen, sigorta yapmayan bir şahsa, firmaya neden eşyanızı teslim edesiniz?

İzmir sigortalı nakliyat bu işin en önemli yönüdür. Yasal firmalar sigorta yapabilir. Eşyanızı, sizi düşünen firmalar sigorta yapar. Riski sizin değil kendisi üstlenen firmalar sigorta yapar. Yaptıkları tüm işlerin yasal ve hukuksal güvence altında olmasını isteyen firmalar sigorta yapar. Sizde eşyanıza ve evinize böyle yaklaşıyor iseniz, sigortasız, sigorta yaptırmadan hiçbir şahsın ve firmanızın evinize girmesine, eşyalarınıza dokunmasına izin vermeyiniz.

 


 

İzmir Sigortalı Nakliyat