İzmir Sahne Sistemleri Taşıma

İzmir Sahne Sistemleri Taşıma

Yurdumuzun herhangi bir kentinden İzmir’e, İzmir’den diğer herhangi bir şehrimize, sahne sistemleri taşıma, nakliyat ihtiyacımız olduğunda, işinde deneyimli, eğitimli, uzman personelimiz, son teknoloji araçlarımız hizmetinizdedir.
Taşınacak sahne sistemleri genelde elektronik ses düzeni gibi hassas aletler olabileceği gibi, sahne standı gibi özenli de-montaj ve montajı yapılması gereken düzenekler de olabilmektedir. Tiyatronun sahne sistemleri farklıdır. Tiyatro sahne sistemlerini taşımak da hali ile farklı olmaktadır. Konser için hazırlanmış sahne sistemlerini taşımak farklıdır. Çünkü konser için hazırlanan sahne sistemleri araçları daha başkadır. Sirk için düzenlenen sahne sistemi ise bambaşkadır. Sirk sahne sistemi taşımaksa kendine özel profesyonellik ve uzmanlık isteyen bir iştir.
Sahne sistemleri taşırken, öncelikle nakliyat firmanız ile detaylı bir fizibilite yapmanızda fayda olacaktır. Fizibilite yapmadan sahne sistemleri taşıma fiyatı sormayınız, fiyat verenden de fiyat almayınız. Çünkü sahne sistemlerinizin özelliğine, eşya durumuna, taşınacak mesafeye kadar bir çok neden fiyatı etkiler, belirler. Kaldı ki, hiçbir firma, bu fizibiliteyi yapmadan, fiyat sunmaz, istese de sunamaz.
Sahne sistemleriniz sizin için önemli ise, sahne sistemlerinizi, nakliyat firması ile taşımadan önce mutlaka bir sözleşme imzalayınız. Bu sözleşmenin bir nüshası sizde bir nüshası nakliyat firmasında olmalıdır. Bu sözleşmede zaten, taşıma yöntemi, tarihi, sigorta gereği imza altına alınacaktır.
Sigortalı sahne sistemleri taşımadan anlaşılan husus önemlidir. Sigortalamadığınız hiçbir eşyanız, aracınız, aletiniz nakliyat esnasında güvence de değildir. Olası kaza, kayıp, ziyan, hasar durumunda, sigorta firmasının karşılamaya güvence vermesidir. Bu nakliyat firmalarının mutlaka yapması gereken işlemdir, sigortasız sahne sistemleri naklettirmeyi asla kabul etmeyiniz.
Sahne sistemlerinizin özelliklerine, eşya parçalarının durumuna göre, nakliyat firmasının ambalaj ve paketleme de uzman personel ile çalıştığından emin olmalısınız. Örneğin elektronikten anlamayan birinin ses düzenini de-monte, monte etmesinin ses düzeneğine vereceği tahribatı öngörmeniz zor olmamalıdır.
Nakliyat yaptırmayı düşündüğünüz firmada arayacağınız diğer bir özellik de yetki belgesine sahip olup olmadığıdır. Yetki belgesi olmayan firmaların, nakliyat yapması yasaktır. Bu yasağı ihlal eden onlarca firma piyasada fazlası ile vardır. Herhangi bir denetim de, yetki belgesi olmayan firma, nakliyat yaptığı görülürse, firmanın aracı ile bağlanıp ceza kesileceği gibi sizin sahne sistemleriniz de orada o araç ile bağlı kalacaktır. Olmadık bir ton sıkıntılı işlem ile karşı karşıya kalmanız içten dahi değildir. Yaşanmış onlarca örnek vardır. Firmanın yetki belgesi bize ilgilendirmez derseniz, nasıl ilgilendirdiğini kabus gibi deneyim ile fark edersiniz.

İzmir sahne sistemleri taşıma bu nedenle bu alana özel, uzman eleman barındırmaktadır. Taşınacak sahne sistemlerinizin görülüp değerlendirmesi ile, nasıl taşınacağına karar vermekte ve gerekli detay bilgileri size ileterek onayınıza ve değerlendirmenize sunmaktadır.

 


 

İzmir Sahne Sistemleri Taşıma