İzmir Otel Taşıma

İzmir Otel Taşıma

İzmir otel taşıma firmalarını mı arıyorsunuz? Otelinizi İzmir kent içinde bir yerden başka bir yere mi taşımak istiyorsunuz? Ülkemizin herhangi bir şehrinden İzmir’e mi otelinizi nakledeceksiniz? İzmir’den başka şehre mi taşıyacaksınız otelinizi?
Bazı firmalar öncelikle fiyat sorar otel taşımak için. Öncelikle sormamız gereken, nasıl taşınacağımız olmalıdır. Nasıl taşınacağımız sorusun cevabı bulunduktan sonra, maliyeti ortaya çıkar ve fiyat belirlenir. Önce fiyat veren firmalar, nasıl taşınacağı ile ilgilenmeyen firmalardır, “nasıl olsa taşırız” gibi sorumsuzlukla hareket eden firmalardır.
Bir otel nasıl taşınır? Otel taşımak her şeyden önce, uzman mobilyacıların ustalığını gerektirir. Otel, bir evden daha fazla mobilya barındırır. Uzman mobilya ustasının, mahareti olmadan, mobilyanın doğru de-montajı yapılamaz. Doğru de-monte edilmeyen mobilya doğru paketlenemez. Doğru paketlenemeyen mobilya, hasarsız taşınamaz. Yeni otelde olması gerektiği gibi de monte edilemez. Oteldeki mobilyaların doğru de-montaj ve montajını yapacak mobilya ustalarının gerekliliği nakliyatın başarısı açısından hayatidir, tartışılmazdır. ”Nasıl olsa yaparız” amatörlüğü ile olmayacak bir uzmanlık alanıdır.
Taşınacak otelde, mobilya kadar önemli olan, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinası gibi önemli, elektronik ve beyaz eşya yoğunluğudur. Bu elektronik eşyaların, de-montesi, paketlenmesi, taşınması, sonrasında montajı da uzmanlık gerektirir. İşinin ustası olmayanlar bunu yapamazlar.
Otelde, perde, tekstil, halı, battaniye yoğunluğu da vardır ve askılı taşımacılık gerektirir. Tekstil ürünlerin paketlenmesi özel ve kendine has yöntemler ile bu işin ustaları tarafından yapılmak durumundadır. Tekstil ürünlerinin taşıma esnasında heba olmasını, ziyan olmasını kimse istemez.
Otel taşımasında diğer önemli husus avize gibi hassas cam eşyaların sayıca yoğunluğudur. Bu tür cam eşyaların ambalajı da özel, ürüne has ambalaj yöntemi ile yapılmak durumundadır. Pahalı ve kırılgan olan bu ürünler de ki ambalaj hatası, kayıp, kırık, parçalı eşya demek olacaktır.
Otel taşıma da en önemli hususlardan biri de asansörün gerekliliğidir. Asansörsüz nakliyat, eşyaların nakliyat aracına indirilmesinde, büyük risk ve zaman kaybıdır. Asansör işleri hızlandırıp zaman kazandıracağı gibi, müthiş güvenlik yaratacaktır. Firmanız için zaman önemli ise asansörsüz çalışmak, zamanınızı heba etmek soncunu doğurur. Eşya güvenliğinizi riske etmenize yol açar.

İzmir otel nakliyat nasıl olmalıdır? Otel taşımak hayli zor karmaşık ve özen isteyen profesyonel bir yöntem isteyen bir çalışmadır. Zira otel hem evdir, hem iş yeridir. Taşınacak eşya yoğunluğu da dikkate alındığında karmaşık bir iş ortaya çıkmaktadır.
Firmamız oteli taşımadan önce nasıl taşıyacağını belirlemek için, uzman ekibimiz ile inceleme yapmaktadır. Yeni taşınacağı mekanı da incelemektedir. Oteli nasıl taşıyacağına bu inceleme karar vermektedir.
İnceleme ile toparladığı bilgileri değerlendirerek, taşımanın yol ve yöntemine karar vermekte, taşınmak isteyen otel firmasının değerlendirmesine sunmaktadır.
 


 

İzmir Otel Taşıma