İzmir Ofis Taşıma

İzmir Ofis Taşıma

İzmir ofis taşıma firmasına ihtiyacınız varsa, internetten yüzlerce firma ile karşılaşmanız mümkün. Şu an İzmir’de yasal iki yüzün üzerinde firma var. Bir o kadar da yasa dışı korsan firma olduğu varsayılırsa, yüzlerce firmanın varlığı ortaya çıkar.
Yüzlerce ofis taşıma firmasından birini seçerken dikkat edeceğiniz kriterler konusunda, bilgi sunmak da bu nedenle önemli. Zira korsan firma diye kullanılan bir tabir boşuna kullanılmadı. Dikkatten kaçmaması gereken bir gerçekliktir. Korsan firma konusunda, uyanık olmak da gereklidir. Bir firmanın korsan olup olmadığını anlayabilecek durumda iseniz sorun, sıkıntı yok demektir.
Şehirlerarası ofis taşımak istiyorsanız elbette ki sizin için durum farklı, İzmir şehir içi nakliyat yaptırmayı düşünüyorsanız durum daha farklı olacaktır. Ofisinizin durumu, içindeki eşyalarınızın, büyüklüğü, sayısı, hassasiyeti, ofisinizin bulunduğu kat, yeni taşınacağı, ofisin bina katı ve benzeri durumlar, nakliyatın özelliğini ve fiyatını belirler.
Şehirlerarası ofis taşıma da genelde parça başı nakliyat tercih edilir ki, bunu, İzmir parsiyel taşıma sayfamızda bulabilirsiniz.
İzmir şehir içi ofis taşıma yaptırmayı düşünüyorsanız, nakliyat firmalarından öncelikle ekspertiz istemenizde isabetli olacaktır. Firmalar, ofisinizi ve yeni taşınacağınız ofisi inceleyip ona göre yöntem belirlerler. Asansör gerekli ise, asansör ile ofis taşıma yöntemini ve fiyatını sunarlar. Asansöründe mekanik veya hidrolik olması sunulabilecek fiyatı etkiler. Mekanik veya hidrolik asansörden hangisinin kullanılacağını ise, ofisiniz deki malzemeler yine, ofisinizin bulunduğu kat, binanın durumu ile ihtiyaca, konuma, duruma göre belirlenir.
Amatör ya da korsan firmalar ekspertiz yapmadan da fiyat sunabilirler. Sonrasın da ise nakliyat başladığında bu iş asansörsüz olmaz denilerek, ek asansör ücreti isterler. Asansör ücreti ödeseniz dahi, asansörün gelmesini, kurulmasını beklemeniz gerekecek demektir. Eziyetin başladığı an bu andır. Sonrasını yazmaya gerek yok.
Sözleşmeli İzmir ofis taşıma yönteminden anlaşılması gereken, ofisinizin bir sözleme ile taşınacağıdır. Sözleşme yapamayan firmalar, haklarınızı, olası hak kaybınızı, gözetmeyen firmalardır. Bu da sizin tercihinizdir. Sözleşme yapmadan da ofisinizi taşıtabilirsiniz. Ancak, örnek söylenen zaman da nakliyat başlamadığında yapacak bir şeyiniz yoktur. Nakliyat esnasında kaza, bela durumunda hak iddia edebileceğiniz hukuksal bir metin elinizde yok demektir.
İzmir ofis taşıma yöntemlerinden önemli olan diğer husus, nakliyat öncesinde, ofis malzemelerinizin sigortalanmasıdır. Tüm firmalar sigortalı çalışmıyor. Sigortalı çalışmak yasal bir zorunluluk da değildir. Siz de sigortalı ofis taşıma yaptırmak zorunda değilsiniz. Taşınma yapılırken, hasara uğrayan, kayıp olan, başına kötü bir şey gelen ofis malzemenizin, zararını kim karşılayacak? Firmanız bu zararı, ziyanı, olası kazanın soncunu baştan üstleniyorsa, sigortasız ofis taşımayı tercih etmenizde sorun olmaaycaktır.
 


 

İzmir Ofis Taşıma