İzmir Nakliyat Firması

İzmir Nakliyat Firması

 İzmir nakliyat firmasının tüzel kimliği nedir, nasıl olur? Mali kaydı, vergi numarası, ödemesi ve nakliyat için gerekli yetki belgelerini almış olması gereklidir. Bunlar yoksa nakliyat yapsa da İzmir nakliyat firması olamaz. Firma dışında başka nitelik, tanım bulmak gerekir. İzmir nakliyat firması vergi levhasını vatandaşın çıplak gözle ve rahatlıkla görebileceği yerde tutmak zorundadır. Birileri size vergi levhasını göstermiyorsa lütfen sorunuz. Vergi levhası yoksa o mekanı terk ediniz. İlgili kamu birimine durumu iletiniz.

İzmir Nakliyat Şirketi

İzmir nakliyat firması önce ticari ahlak üzerine kuruludur. Ülkemizde nakliyat sektöründe ticari ahlak var mıdır? Bu yurttaşın takdiridir. İzmir nakliyat firması, bünyesinde çalıştırdığı personelin sigortasını yatırmak zorundadır. Tüm araçlarının yetki belgesini alması gerekir. Yetki belgesi olmayan araçlarını trafik ya da zabıta, eşya yüklü gördüğünde bağlar. Eşyalarınızda sorun sıkıntı olur. İzmir nakliyat firması yasal gerekliliklerini yerine getirdikten sonra, aracını yola çıkarabilir.

İzmir Nakliyat Firması Uyarı

Böyle olmayan komisyoncular da var. Sadece İzmir nakliyat firması tabelası var. Telefonu var. Sitesi var. İzmir nakliyat firması imiş gibi işinizi alarak, başka firmalara yaptırıyorlar. Sizden de aracı, komisyon alıyorlar. Siz, eşyanızı kimin taşıdığını fark dahi etmiyorsunuz. İzmir nakliyat firması konusunda emin olmadan lütfen, eşyalarınıza dokundurmayınız.

İzmir nakliyat şirketi vergi mükellefi midir? “vergi mükellefi olmayan firmam mı olur?” demeyin, böyle düşünmeyin. Gerçekten İzmir nakliyat firmasının vergi kaydı olduğundan emin olun. Firmalara bindirilen vergi yükün ağır olması, kamu denetiminin yok denecek kadar az olması, vergi kaydı olmayan, yasal olmayan onlarca hatta yüzlerce İzmir yasa dışı nakliyat firmasının peydahlanmasına vesile oldu.

İzmir nakliyat firması yasal mı değil mi araştırmak benim görevim mi kardeşim diye de sorabilirsiniz. Hatta araştırmayabilirsiniz. “Araştırmaya ne gerek var, şuradan şuraya taşınacağım ne olacak canım” gibi de düşünebilirsiniz. Bu elbette görev değildir. Zorunlu bir hal de değildir. Evinizi ve eşyanızı kime teslim ettiğinizi bilmek isterseniz aklınızda olması gereken bilgilerdir. Olurda ne gerek var derseniz, bundan sonrasını okumanıza da gerek yok. Yorulmanıza da gerek yok. Eşyalarınız felakete uğradığında, kaybolduğunda, hasar gördüğünde, aradığınız firmaya ulaşamadığınızda; feryat etmenize gerek yok. Sızlanmanıza da gerek yok.

Güvenilir İzmir Nakliyat Firması

İzmir nakliyat firması arıyorum, bunca bilgi kirliliği için de düzgün firmayı nasıl bulacağım dediğinizde bilgi edinebileceğiniz bir yerdesiniz. Düzgün İzmir nakliyat firması vergisini ödeyen firmadır. Vergisini ödemeyenler yasal olarak sorunlu firmalardır. Hatta yasal olmayan firmalardır. Düzgün İzmir nakliyat firması personeline sigorta yapan firmadır. Önce kendi personelinin sosyal, ekonomik haklarını korumasını bilen firmadır. Sigortasız insan çalıştırmak suçtur. Bu suçu işleyen yüzlerce nakliyat firması vardır. Elemanın hakkını korumayanlara siz, evinizi eşyanızı nasıl teslim edebilirsiniz? Düzgün nakliyat firması İzmir kendi araçları ile çalışan firmadır. Komisyonculuk suçtur. Yasal değildir. Komisyonculuk şudur. Sizin işinizi alıp, başka firmaların araçlarına taşıtarak sizden komisyon alan firmaların yaptığı işe komisyonculuk denir ve yasaktır. Sizi soyduğu için yasaktır. Siz kendinizi bu komisyoncu firmalara soyduracaksanız kimse ir şey diyemez. Düzgün İzmir nakliyat firması ilgili bakanlıklardan yetki belgesi almış olan firmadır. Size de bu yetki belgesini gösteren firmadır. Yetki belgesinin olmaması şu demektir. Nakliyat, eşya taşıyacak beceriye, niteliğe, yetkiye sahip değil anlamına gelir. Zaten bulunduğu yerde bu araçlar bağlanır. Ceza kesilir. Üstündeki yükte araç ile bağlanır. Size de yetki belgesi olmayan araca neden eşyanızı taşıtıyorsunuz diye de sorarlar.

İzmir nakliyat firması nasıl olmalıdır detaylı bir şekilde izah edildi. Firmamıza ulaştığınızda size önce tercihini değil önce işinizi sorarız. Yeterli bilgilendirmeyi yaptığımıza emin olduktan sonra, siz tercihinizi yaparsanız, emin olduktan sonra emin yöntem ile çalışırız. İzmir nakliyat firmamızın, vergi levhasını, personelimizin sigortasını, araçlarımızın yetki belgesini, sözleşme metnimizi ve nakliyat sigortamızı inceleyebilirsiniz. İçiniz rahat bir şekilde taşınabilirsiniz.


 

İzmir Nakliyat Firması