İzmir Manisa Nakliyat

İzmir Manisa Nakliyat

İzmir Manisa nakliyat canlı bir sektördür. İzmir’den kuzeye doğru hareket edildiğinde tahminen yirmi beş veya otuz dakika sonra Manisa’ya ulaşılır. Bu yolda sıkıntılı sayılabilecek alan, Sabuncu beli olarak bilinen alandır. Sabuncu beli de yeni yapılan tünel sistemi aşılmaktadır. Tünel sistemi yolu hem güvenli olacaktır hem de kısaltacaktır. Büyük ihtimalle de İzmir Manisa nakliyat daha da yoğunlaşacak ve hızlanacaktır.
İzmir’de yaşayan Manisa’da çalışan ya da Manisa’da yaşayan İzmir’de çalışan ciddi bir insan yoğunluğu mevcuttur. Bunun anlamı şu ki, İzmir ve Manisa arasında geçişken bir nüfus vardır ve bu geçişken nüfusun sayısı da az değildir.
İzmir Manisa nakliyat firmalarından yasal olanları vergi kaydına sahiptir. Vergi mükellefi olan taşıma firması şehir içi ve şehirlerarası nakliyat yapabilecek yetki ve yeterlilik belgesine de sahiptir. Hem de bu belgeleri, görünür bir yer de  tutmak zorundadır. İzmir Manisa nakliyat ofisine gittiğinizde, açıkta, rahatlıkla gözle görebileceğiniz bir yerde, vergi levhasını ve taşıma yetki belgesini göremiyorsanız, bu firma hakkında mutlaka acaba sorusu sorunuz? Acaba korsan firma mıdır, hırsız firma mıdır, dolandırıcı firma mıdır? Sorularını mutlaka sormalısınız. Sormaz iseniz dolandırılmaya açık hale gelirsiniz. Cebinizden paranız, nakliyat yapıyoruz diye kandırılarak soyulacaksınız. Hatta ev eşyalarınız dahi çalınabilir. Bu çok sık yaşanan bir durumdur.
İzmir Manisa nakliye firması, yasal olduğunda, personeli sigortalıdır. Vergi sorumluluğu vardır. Araçları firmaya aittir. Taşıma yetki belgesi vardır. Eşyalarınız sigortalanır. Ev eşyanıza dokunmadan önce, siz ile firma arasında hukuki geçerliliği olan, karşılıklı imza altına alınmış sözleşme yapılır. Tüm bu işlemler yasaldır, resmidir, hukuki geçerliliği vardır. Hem sizi hem de firmayı yasal güvence ve koruma altına alır. Böylesi bir yasal güvenceniz, resmiyetiniz, sözleşmeniz yoksa istismara açıksınız anlamına gelir.
İzmir Manisa nakliyat fiyatı ne kadardır? Sorusu aklımıza ilk gelen sorudur. Yasal olduğundan emin olmadığınız firmadan asla fiyat almayınız? Muhatap bile olmayınız. Korsan firmalar İzmir Manisa nakliyat dümenini, oyununu, hilesini fiyat üzerine kurarlar. Oltanın ucuna takılan yem fiyattır. Olabilecek, olağan fiyat örneğin beş yüz Türk lirası ise korsan  firma şok, şok İzmir Manisa nakliyat fiyatı iki yüz elli Türk lirası diye verilir. Bu ucuz fiyat zokadır aslında. Bu tür oyunlara düşmemenin sağlam yolu, firmadan ekspertiz istemek ve sözleşme, sigorta ve yetki belgesi istemektir. Bunları sunamayan firma bedava, beleşte nakliyat yapıyoruz dese de kesin kes değil eşya taşıtmak, evinize dahi almayınız.
İzmir Manisa taşımacılık firması fiyat sunmadan önce, ekspertiz yapıyorsa, vergi levhasını gösteriyorsa, taşıma yetki belgesini gösterebiliyorsa, elemanın sigortalı, araçlarının kendine ait olduğunu ispatlıyor ve sizinle sözleşme ve eşyanıza sigorta yapıyorsa ancak o firma ile çalışmayı, fiyat üzerinden pazarlık yapmayı düşününüz.