İzmir Kurumsal Şirket Taşıma

İzmir Kurumsal Şirket Taşıma

Bu neden ile kurumsal şirket taşıtacaksanız öncelikle, nasıl bir nakliyat firması bulmanız gerektiğini, firmada hangi özellikleri arayacağınızı bilmeniz gerekir. Her nakliyatın, her nakliyat yöntemin özel uzmanlık alanları mevcuttur.
Kurumsal şirketinizi taşıyacak firmanın öncelikle oda kaydı, vergi levhası olması gerekir. Bu basit uyarı gibi görülebilir. Zira ortalıkta kurumsal şirket taşıyıcısı onlarca korsan vardır. Bir araç bulan, hatta kiralayan, kendi uyanık sanan birileri, hemen kurumsal nakliyata yönelmektedir. Yurttaşlarımı çeşitli yöntemler ile yanıltarak iş almaktadır. Kurumsal şirketinizi yasa dışı çalışan korsanlara teslim etmeyecekseniz öncelikle yasal firma bulmak durumundasınız.
Şirketinizin taşınacak eşyalarını herhangi bir nakliyat kazasına karşı sigortalamak doğru olacaktır. Arayacağınız firma sigortalı nakliyat yapan firma olacaktır. Sigorta yaptığından da emin olmanız gerekir. Sigortalamadığınız şirket araçlarınız, güvenliksizdir. Sigorta yapmadan çalışan firmaların sayısı az değildir. Genelde gereksiz görürler sigortayı. Gereksizliğine de sizi inandırmaya çalışırlar. “Binlerce kere kurumsal şirketi sigortasız taşıdık bir şey olamadı, biz bu iş de ustayız..” derler. İkna etmeye uğraşırlar. Sigortasız kurumsal şirket taşımaya ikna olup olmamak sizin bileceğiniz bir husustur. Sigortalı nakliyat önemlidir, gereklidir, ama her şey değildir. Sigortaya ihtiyaç duymayacak profesyonellik de kurumsal şirket taşıma firması bulabilmeniz ve bu firma ile iş yapmanız en doğrusudur.
Kurumsal şirketinizi taşıyacak nakliyat firması ararken, muhtemelen soracağınız diğer bir husus da kurumsal şirket taşıma fiyatlarıdır. Nakliyat şirketlerinin bir çoğu mail, telefon ile, henüz taşıyacağı kurumsal şirket hakkında bilgi sahibi olmadan fiyat verebilmektedir. Korsan firmalar tabi ki çok daha ucuz fiyatı ne taşıyacağını görmeden bilmeden de rahatlıkla sunmaktadır.
Fiyat alırken dikkat edilecek husus, kaliteli hizmetin, uygun fiyata yapılmasıdır. Bir firma ne iş yapacağını bilmeden kaliteli hizmet veremez, vereceğini de belirtemez. Nakliyat firması fiyat talebinize karşılık, “kurumsal şirketinizi, şirketinizde taşınacak parçaları, nerden nereye taşınacağını, görmeden fiyat veremeyiz” diyorsa, profesyonel davranıyor, yaklaşıyor demektir. Aksi durumda dolandırılma riski ile karşı karşıya olduğunuzu lütfen hatırınızda tutunuz. Fiyattan önce hizmetini, hizmet usulü ve kalitesini belirler bir firma. Bu hizmetin ederidir kurumsal nakliyat fiyatı.
Kurumsal şirket taşıma işinizi, nakliyat firması ile sözleşmeye bağlamadan lütfen nakliyat sürecinizi başlatmayınız. Sözleşme hem sizin hem de nakliyat firmasının hukukunu koruyan belgedir. Aksi durumda, olası istenmeyen durumda hukuksal haklarınızı arayabileceğiniz, belgeden, dolayısı ile haktan yoksun olacaksınız demektir.
 

İzmir kurumsal şirket taşıma bir ev taşıma kadar olmasa da hareketli bir sektör olarak değerlendirebilir. Şirketler taşınma gereği duyduklarında nakliyat yapacak firmanın özelliklerini doğru bilmek ve doğru firma ile anlaşmak durumdadırlar. Kurumsal şirket taşımanın kendine has incelikleri ve özellikleri olduğu bilinmelidir.


 

İzmir Kurumsal Şirket Taşıma