İzmir Fuar Taşıma

İzmir Fuar Taşıma

Ciddi ve kurumsal firmalar, dünyada olduğu gibi ülkemizde de fuar sistemini piyasa ekonomisi açısından değerlendirmektedirler. Fuarlar, firmaların, kendilerini, varsa yeni ürünlerini, yine tüm ürünlerinden örnekleri, sundukları etkinlik alanlarıdır.
İzmir fuarı da konumu, yeri, yıllarca etkinliklere ev sahipliği yapması ile uluslararası bir niteliğe büründü. Yılın hemen hemen on iki ayı çeşitli sektörlerin, buluştuğu, etkinlik düzenlediği hareketli bir fuardır.
İzmir fuar taşıma sektörü de bu dinamizmden nasiplenmektedir. Fuar taşımacılığı basmakalıp bir yöntemle yapılamamaktadır. Zira stantlar, firmanın özelliğine göre değişmektedir. İş makinası taşımak da gerekebiliyor, gıda ürünleri taşımak da gerekebiliyor, tekstil ürünleri taşımak da gerekebiliyor. İş makinası taşınacak ise vinç, asansör olmazı zorunlu oluyor. Gıda taşınacaksa, derin dondurucu ve soğutucu taşıma sistemi gerekli oluyor. Tekstil ürünü taşınacaksa askılı taşımacılık yönteminin uygulanması ihtiyaç oluyor.
Fuar standını nakledecek firma bu neden ile öncelikle ne taşıtacağına göre firma aramalıdır. Örnek CNC makine taşıtmak ayrı bir iştir. Büyük iş makinası naklettirmek ayrı bir iştir. Cam ürünlerini nakletmek ayrı bir iştir. Her taşımanın da kendine göre profesyonelliği vardır. O işi özel uzman ekip gerektirir.
Stant taşınması ise fuar taşımacılığın özel alanlarından biridir. Zira firmalar stantlarının zarar görmesini istemezler. Stantların doğru de-montajı, paketlenmesi, nakledilmesi, taşındığı yerde, doğru montajı başarılı stant taşımacılığının vazgeçilmezidir. Her standın da kendine has özellikleri, incelikleri, mimarisi, haliyle, de-montajı yine montajı vardır. Stant kurmak, standı parçalara ayırmak, her parçayı ayrı ayrı paketlemek, paketlerken stop önlem almak, nakliyat aracında istiflerken neyi nereye koyacağını bilmek, sonrasında hasarı önlemek açısından ustalıkla yapılması gerekir.
İzmir fuar taşıma firmaları sigortasız nakliyatı yapmayı akıllarından bile geçirmezler. Zira olası hasar durumu pahalıya mal olacağını bilirler. Korsan firmalar sigorta yapmak istemezler, Hasar ve zayiatın faturası ile de ilgilenmezler. Neden ilgilensinler ki, korsan firmalar, kamu sorumluluğundan, ticari ahlaktan, vatandaşın can ve mal güvenliğinden kaçtıkları için korsan çalışırlar. Onlardan bu yükümlülüğü beklemek abes olur. Yasal firmalar özellikle sigortalı fuar taşımacılığından asla taviz vermez, sigortalamadığı ürünü değil taşımak, yerinden bile oynatmazlar. İstenmeyen bir kazanın, felaketin, kötü durumun zararının çok ağır olacağının farkındadırlar. Hem kendilerini hem de nakledecekleri firmayı bu riske asla sokmazlar, ortak etmezler. İzmir sigortalı fuar taşımacılığı bu anlamda, her şeyden önce önem kazanan bir nakliyat yöntemidir.

İzmir fuar nakliye olayında firmamız özel donanımlı elemanları, araçları ile hizmet sunmaktadır. Hizmetini sunarken, hangi standın nereden nereye nasıl taşınacağını görüp, inceleyip, değerlendirip, sonrasında taşınma yöntemini karara bağlamakta ve bunu standı taşınacak firmanın onayına sunmaktadır.

 


 

İzmir Fuar Taşıma