İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir evden eve nakliyat sektörünün en yoğun ve en aktif olduğu metropol şehirlerimizden birisidir. İzmir öncelikle liman kentidir. Liman kenti olması nedeni ile nakliyat sektörü hareketlidir. Bunun ötesinde İzmir, üç buçuk milyonluk nüfusa sahiptir. Nüfus yoğunluğu başlı başına taşınma ve nakliyat demektir.

İzmir Evden Eve Nakliye

İzmir evden eve nakliye sektöründe yoğunluğun nedenleri ve sektörün sorunları üzerine bilgi sunmayı amaçlıyoruz. Sektörde süreğen bir yoğunluk yaşanmaktadır. Bu yoğunluk verimi de etkilemektedir.
İzmir nüfusunun önemli bir kesimi göç nüfusudur. İç Anadolu, Doğu, Karedeniz, Ege bölgelerinden gelen aileler veya işçi olarak gelen yurttaşlar, bu geliş veya gidiş esnasında sektörü hareketlendirmektedirler. Bu azımsanamayacak bir hareketliliktir. Zira her gün onlarca aile İzmir’e taşınmakta veya İzmir’den taşınmaktadır. Bu neden ile İzmir evden eve nakliyatın önemli bir kısmını, şehirlerden gelen veya başka şehirlere gidenler oluşturmaktadır.
İzmir’de başta Ege Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi olmak üzere hayli yoğun üniversite bulunmaktadır. Bu on binlerce öğrencinin varlığı anlamına gelir. On binlerce öğrencinin büyük çoğunluğu genellikle evlerde ikamet etmektedirler. Evlerde ikamet eden öğrenciler nerede ise her dönem yeni ev kiraladıkları için nakliyat sektörüne ihtiyaç duymaktadırlar. Sadece öğrencilerin taşınması dahi büyük bir hizmet alanın açılmasıdır. Kaldı ki, şehre aynı zamanda yine binlerce öğrenci gelmektedir. Bu binlerce öğrencinin eşyasının taşınmasıdır.
İzmir diğer anlamda asker şehri de sayılabilir. Zira şehirde ciddi sayıda askeri konumlanma vardır. Her yıl binlerce askeri rütbelinin şehre ataması yapıldığı varsayılırsa binlerce askeri rütbelinin evini taşımak dahi nakliyat sektörü için büyük bir iştir. Yine tayini çıkan rütbeli askerlerin evlerini taşımak da, sektör için hayli büyük bir potansiyeldir.
İzmir’de çalışan kamu personeli yani memur potansiyeli de dikkatle incelediğinde büyük bir yoğunluğun olduğu dikkatten kaçmayacaktır. Zira İzmir diğer anlamda memur şehri de sayılabilir.
Memurların atama ve tayin dönemlerinde, muazzam bir nakliyat hareketliliği yaşanmaktadır. Yüzlerce memur başka şehirlere taşınırken, yine bir o kadar memur da İzmir’e taşınmakta eşyalarını naklettirmektedirler. Memurların evlerinin nakliyatı da  sektör için olabildiğince büyük bir iş alanıdır.
Ayrıca İzmir için özel bir durum daha mevcuttur nakliyat için. Şehir körfezdedir. Sahil şehri de denebilir. Zira önemli sayıda bu şehirde yazlıkçılar vardır. Yazlıkçılar genelde eşyalarını nakliyat firmaları ile taşıtmaktadırlar. Nakliyat firmaları, yazlıkçıların sezonluk taşınmalarından önemli düzeyde iş potansiyeli yakalamaktadırlar.
Nakliyat firmaları, daha bir çok neden ile yılın hemen hemen on iki ayında da iş yoğunluğu yaşamaktadırlar.

İzmir Evden Eve Taşımacılık

İzmir evden eve taşımacılık, uzmanlık gerektiren, yasal prosedürleri ve sorumluluğu olan, profesyonel ekip ve teknik araç donanımı ile yapılmak durumundadır. Sizin doğru taşımacılık için izleyeceğiniz yöntem ve aşamalar için bilgilendirmemiz aşağıda sıralanmıştır.

  • Bir çok firma ile görüşülmelidir.
  • Görüşülen her firmaya önce İzmir evden eve nakliyatı nasıl yaptığı bu hizmeti nasıl verdiği sorulmalıdır.
  • Her firmadan ayrı ayrı fiyat alınmalıdır. Hizmet ve fiyat karşılaştırılması yapılmalıdır.
  • Hizmet sunan firmaların yasal olduğundan ve yetki belgesi olduğundan emin olunmalıdır.
  • Taşıma yapacak işletmenin araçlarının kendi araçları olduğu tescil edilmelidir.
  • Personelinin güvenli, sigortalı ve firma personeli olduğu bilgisi çok önemlidir.
  • Söz ile güvenip anlaştığımız taşıma firması ile yazılı taşıma sigortası yapılmalıdır.
  • Taşıma sigortası ile eşyalar sigortalanmalıdır.
  • Ödemeler mutlaka faturalandırılmalıdır.

 

İzmir Evden Eve Nakliyat