İzmir Ankara Nakliyat

İzmir Ankara Nakliyat

İzmir Ankara Nakliyat Firmaları

İzmir’den şehirlerarası nakliyat yaptırmak istiyorsanız, şehir içi nakliyat firması arar iken gösterdiğiniz özenin belki bin katı daha büyük özen göstermek zorundasınız.

İzmir Ankara arası yaklaşık altı yüz seksen kilometre civarıdır. Yol güzergâhında, Manisa’nın ilçeleri, Afyon ve ilçeleri, Uşak ve ilçeleri ve yine Ankara’nın bazı ilçeleri mevcuttur. Yol gidiş dönüş çift şerittir. Yol güvenliği genel olarak fena değildir. Ortalama hız ile yaklaşık yedi veya yedi buçuk sat sürmektedir. İzmir’den yola çıkan şehirlerarası nakliyat aracı takriben yedi buçuk, sekiz saat sonrasında Ankara sınırlarına girmiş olmaktadır.

Firmamız İzmir Ankara nakliyat yapar iken gidiş güzergahı, yolculuk süresi ve saati konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmektedir.

İzmir Ankara nakliyat yapan firmamızın şehir için ve şehirlerarası taşımacılık belgeleri mevcuttur. Bu belgelere sahip olmayan firmaların taşıma yapma yetki ve yeterliliği yoktur. Olası bir polis çevirmesinde araçlar durdurulacak ve cezai yaptırım uygulanacaktır. Bu ek bilgiye mutlaka sahip olmalısınız ki, yolda eşyanızı kaçak taşıyan duruma düşüp, ceza almayasınız. Cezalar çok ciddi, yüklü miktardadır. Bu da mutlaka bilinmesi gerekir.

İzmir Ankara taşımacılık firmalarının birçoğunun şehirlerarası nakliyat yetki ve yeterlilik belgesi yoktur. Bu belgesi olmayan firmalar, kaçak yol ve yöntemler ile nakliyat yapmaktadırlar. Yurttaşımızın bu bilice sahip olması önemlidir. Kimse ücretini ödediği halde kaçak eşya taşıyan vatandaş durumuna düşmek istemez.

İzmir Ankara Nakliyat Fiyatı

Ankar İzmir nakliyat fiyatını sabit etiket fiyatı olarak düşünmek doğru değildir. Eşyanızın yoğunluğu, evinizin bulunduğu konum, bulunduğu kat ve yine yeni evinizin bulunduğu konum ve kat durumuna göre İzmir Ankara nakliyat fiyatı belirlenir. Bu bilinmeden etiket fiyatı pek ahlaki olmaz doğru bir yöntem de olmaz.

İzmir Ankara nakliyat Paketleme

İzmir Ankara nakliyat yapar iken, yol uzun olduğundan eşya güvenliği için paketleme çok önemli hale gelmektedir. Paketlemeyi sağlam yapmanın koşulu ambalajın sağlam ve eşyaya özel olmasıdır. Buz dolabı için özel, çamaşır makinası için özel, bilgisayar için özel, kırılabilecek cam eşyalar için özel ambalaj türleri kullanılmalıdır. Bu ambalaj türlerinin de darbeye dayanıklı darbeye karşı stop önleyici özelliği olması gereklidir. Buna dikkat etmeden İzmir Ankara nakliyat yapan firmalar sonuçta eşyaları hurda halde götürmektedirler. Eşyalarınızın hurda olmasını istemiyorsanız, firma dikkat etmese bile, siz paketleme işine ve yöntemine mutlaka dikkat etmelisiniz. Sonuçta eşyalar sizin eşyalarınız.
İzmir Ankara Nakliyat Sözleşme

Güvenli firma, güvenli ambalajlama, güvenli şoför olsa dahi mutlaka firma ile aranızda hukuki geçerliliği olan bir sözleşme yapınız. Bu sözleşmede haklarınızın ve eşyalarınızın korunduğundan emin olunuz. Sözleşmeniz sigortanızdan önce gelir ve ondan dahi önemlidir. Sözleşme olmadan İzmir Ankara nakliyat firmasının eşyanıza dokunmasına dahi izin vermeyiniz.