İzmir Adana Nakliyat

İzmir Adana Nakliyat

İzmir’den Adana’ya veya Adana’dan İzmir’e evinizi taşımaya karar vermiş iseniz tam dokuz yüz kilometre, on küsur saat yol yapacaksınız demektir. Bu rakamların bir anlamı var elbette. O da şudur? İzmir Adana nakliyat zahmet, uzun bir yol demektir ve bu işi yapacak doğru firmanın bulunması önemlidir, gereklidir. Eşyasının güvenliğini önemsemeyenler için değildir bu yazı. Onlar okumayabilir, incelemeyebilir bu konuda fikir sahibi olmaları da pek gerekmez. Onlar bulabilecekleri en ucuz korsan firmasına eşyalarını teslim edebilirler. Akıbetlerini de merek etmelerine gerek yok, zaten eşyaları yerine ulaşmayacaktır. Ulaşsa da eksik, kırık, dökük, zarara uğramış halde ulaşacaktır. Eşyaların nasıl taşındığının önemi olmadığından, sonuçta eşyanın varış durumu da onlar için pek önemli olmayacaktır.

İzmir Adana nakliyat yapan firmalar genelde iki ayrı yöntem kullanırlar. Parsiyel nakliyat bunlardan birincisidir. İkinci yöntem ise, eşyanıza özel bir araç ile sadece sizin eşyanızın taşınmasıdır. Birinci yöntem, yani, parsiyel eşya taşıma yöntemi genel olarak kullanılan bir yöntemdir. Aynı yön ve yol doğrultusunda bulunan kentlere eşya taşımak isteyenlerin eşyası aynı araçta toplanır ve aynı araçta nakledilir. Yani bir aracın, nakliyat ücretini, birkaç kişi ortak ödemiş olur. Bu ekonomik yöntemdir. Ekonomik olduğundan, yurttaşların genel olarak tercih ettikleri bir yöntemdir. Parça eşya taşıma olayının temel sorunu eşyayı araca yerleştiren personelin dikkatsizliğidir. Önce inecek eşyayı aracın arkasına yerleştirdiğinde, indirir iken, hayli sıkıntı ve sorun yaşanmakta, bu yanlış yüklemeden kaynaklı indir bindir durumlarında eşya kayıplarına yol açılabilmektedir. Yine yanlış yüklemeden kaynaklı indir, bindir olayı başlı başına ciddi zaman kaybına da yol açmaktadır. Adrese ve inme sırasına göre araca doğru yüklendiğinde, sağlam ve iyi paketlenmiş ise, sigorta ve sözleşme de yapmış iseniz, sizin için hem ekonomik, hem güvenli hem de pratik olacak en sağlıklı taşınma yöntemi olabilir. Diğer yöntem size özel araçtır ki, anlaşıp sözleme yaptı iseniz, eşyalarınızı da sigortaladı iseniz, hiçbir sıkıntı yaşamadan nakliyatınızı yaparsınız. Dikkat edeceğiniz tek husus korsan, dolandırıcı firmaların ağına düşmemektir ki bu da ancak sigorta sözleşme yapabilen yasal firma ile çalışmak ile mümkündür.

İzmir Adana nakliyat firması ve fiyatı için mutlaka firma ile görüşün. Eşyanızı görmeden fiyat veren firmalara itibar etmeyiniz. Firmamız, eşyanızı görüp, evinizin konumu inceleyerek, nasıl yükleneceğinden emin olduktan sonra İzmir Adana nakliyat fiyatı vermektedir.

 


 

İzmir Adana Nakliyat